Головне меню

Зауваги та пропозиції щодо врегулювання інтересів учасників освітнього процесу надсилати за адресою: philology.chernihiv@ukr.net

Хто мовчить – знає удвічі більше, ніж балакучий. Індіанська мудрість

Наші друзі

Міністерство освти і науки України

Дистанційне навчання: Професійний діджітал етикет

15-04-2020, 21:20


Дистанційне навчання: Професійний діджітал етикетПоки у світі поширюється коронавірус COVID-19, у світі запустився лічильник кількості людей, які постраждали через цю недугу. Ви не повірите, але у цій ситуації людство вже відчуло не лише негативні, але й позитиві зміни! У цій статті не будемо згадувати світову економічну кризу та колапс світової системи охорони здоров’я, чи покращення екологічної ситуації у світі через зупинку авіасполучення і виробництва. Згадаймо тих, хто у новорічну ніч загадав бажання не ставати рано вранці та не трястися у переповненому транспорті, аби не запізнитися не навчання чи роботу, хто захотів знайти час на перегляд цікавих фільмів, чи прочитання книжок, чи знайти більше можливостей приділити собі й своєму саморозвитку, чи хто побажав мати час для спілкування в родині. Всі ці мрії здійснилися, хоча до наступного року ще далеченько.

   Як не крути самоізоляція викладача від студентів і студентів від викладача та практика дистанційної роботи – це неоціненний досвід! Інтернет-освіта унаочнила цілу низку трансформацій, котрі змінили суспільне життя, правила соціальної поведінки і передовсім це професійний діджітал-етикет (digital teaching-training etiquette). Ось, що вимагає вивчення та засвоєння.

   Проведення онлайн занять вимагають від викладача і студентів уміння працювати на камеру, адже камера фіксує все, залишаючи відео факти і докази. Тож дозвольте запропонувати 5 порад з етикету невербальної поведінки, які засновані на власному досвіді онлайн занять, перегляду відеозаписів і саморефлексії.

Дистанційне навчання: Професійний діджітал етикет   По-перше – по тому як ви одягнені, як ви говорите можна скласти враження, який ви професіонал. Перед початком онлайн заняття варто замислитися про те, що знаходиться позаду вас. Працюючи вдома, організуйте робоче місце так, аби воно виглядало показно. Гарна ідея використовувати віртуальний фон за допомогою зеленої тканини або професійного хромакею. Продумайте про освітлення, аби мати гарний вигляд у кадрі.

   По-друге – «базова комплектація» вашого професійного образу – це постава, адже дома перед комп’ютером у зазвичай сидимо у розслабленій позі.

   По-третє – зверніть увагу на свою невербальну мову та приділіть особливу увагу жестам. Коли мозок зосереджений на тому, що треба сказати, як реагувати на висловлювання чи роботу та поведінку студентів, які знаходяться по той бік екрану, тіло живе само по собі й видає всі секрети. Ми жінки, коли бачимо себе на камеру, несвідомо починаємо поводитися ніби перед дзеркалом. Перед камерою уникайте будь-якого торкання свого тіла, обличчя чи волосся, адже це жести флірту.

   По-четверте – тримайте зоровий контакт з аудиторією, яка знаходиться по той бік екрану. Ми часто відволікаємося, коли бачимо самих себе, тож для того, аби постійно дивитися на камеру, особливо коли читаєш лекцію, можна приклеїти біля камери великі очі.

   По-п’яте – мають бути чіткі знаки привернення до себе уваги, або бажання взяти слово. У живій оффлайн аудиторії є можливість, коли говорять одночасно декілька людей, а онлайні це неможливо. Тож для того, аби привернути до себе увагу, можна підняти руку, або використати іконки, які існують у вашому розпорядженні.

   Перехід в онлайн – можливість саморозвитку і самовдосконалення.  Це вдосконалює наші професійні навички, вимагає кропіткої роботи над собою, робить нас сильнішими, кмітливими й успішними. Ми стаємо переможцями у цій непростій ситуації.

  К.філо. н., доц. Леся Пікун

 

 

Дистанційне навчання: Професійний діджітал етикет