Багато мальв насіяла війна

8-05-2019, 19:04

   Пекучим болем стискається серце, коли згадуємо про війну. Вона принесла всім багато горя і посадила мальви в серцях тих, хто боровся за ту довгоочікувану Перемогу.

   «Скінчилася війна» − ці слова зігрівали душу кожного, надії про здійснення мрій починали жевріти в серцях тих, хто раніше не знав, скільки ще залишилось їм жити.

   8 травня студенти філологічного факультету мали можливість доторкнутися до спогадів 1939-1945 років. «Пам’ятаємо. Перемагаємо» − під таким гаслом відбувався захід, організований доцентом кафедри української мови та літератури Оленою Сазоновою.

   З перших хвилин глядачів було налаштовано на патріотичний характер зустрічі. «Можна все на світі вибирати, сину, вибрати не можна тільки батьківщину», − ці слова великого поета Василя Симоненка знає кожен, адже актуальними вони є і до тепер. Скільки горя зазнала наша рідна земля, скільки крові було на ній пролито, скількох синів не дочекались матері, скількох батьків не бачили діти… Це все цифри, які рахують мільйонами.

   Студенти цитували книгу сучасної білоруської письменниці Світлани Алексієвич «У війни не жіноче обличчя». Цей творчий витвір − документ людської пам’яті, запис історій жінок, яких війна змусила взяти в руки зброю для захисту рідної землі від фашизму.

   Було прочитано багато воєнних поезій, проспівано пісень. У одній з них зазначалось: «У цьому полі, синьому, як льон,де тільки ти і ні душі навколо…». Ці слова, як своєрідний заклик до єднання, оскільки лише, коли ми разом, ми можемо перевернути світ. Багато хто скаже, що наше майбутнє залежить від влади, але вони глибоко помиляються. Наше майбутнє – у наших руках. Аби змінити світ, треба почати з себе.

   Не забуваймо ж тих, хто поклавши своє життя на ваги, обрав наше майбутнє. Не зруйнуймо той скарб, який оберігали наші родичі у далеких 1940-х роках.

Багато мальв насіяла війнаБагато мальв насіяла війнаБагато мальв насіяла війнаБагато мальв насіяла війнаБагато мальв насіяла війнаБагато мальв насіяла війнаБагато мальв насіяла війнаБагато мальв насіяла війнаБагато мальв насіяла війна

Оксана Замятіна 
Фото Аліни Кашук