Навіщо Нам Бути Разом? Або що таке безпечний мир для українців?

23-02-2018, 17:36

Навіщо Нам Бути Разом? Або що таке безпечний мир для українців?Захід під таким гаслом відбувся у стінах культурно-ділового центру «Світогляд» 30 січня. Презентував його медіа-експерт, відомий журналіст, редактор, радіо та телеведучий Андрій Куликов. Учасниками марафону були переселенці, волонтери, громадські активісти, політологи, учасники АТО та інші небайдужі жителі Чернігова. Студенти філологічного факультету НУ «ЧК» ім.Т.Г.Шевченка також долучилися до заходу.

Марафон проходив за підтримки Посольства Швейцарії в Україні та за участі Українського незалежного центру політичних досліджень і Платформ соціально-гуманітарних ініціатив та інновацій «Єдиний координаційний центр».

Під час заходу було порушено такі питання: Що таке безпечний мир для українців?, Яку роль у його відбудові можуть відіграти громадські ініціативи?, Як адаптувати учасників АТО до мирного життя?

Навіщо Нам Бути Разом? Або що таке безпечний мир для українців?Відповідаючи на запитання «Що таке безпечний мир для України?», думки політологів та експертів розійшлися, їхні погляди на ситуацію в країні були різними, дехто говорив, що під поняттям безпечний мир варто розуміти безпеку в загальному сенсі значення, дехто наголошував на тому, що потрібно усвідомити причини розбрату, не боятися висловлювати свої думки.

Володимир Лопацький, виконавчий директор центру «Софія» відповів на це запитання так:

-Що таке чітка політика? Чіткої політики ми не знаємо. Соціальна згуртованість і її індикатори – це довіра між владою, здатність здійснювати спільні територіальні питання, пов'язані з громадською безпекою. Проблема культури мене завжди вражала. Задумайтеся, скільки у вашому місті знаходиться пам'яток культури доби Київської Русі. Чому в Києві немає мікроавтобусів, які могли б доставляти людей до вашого міста на екскурсії? А це вже питання культури, нашого з вами саморозвитку.

Геннадій Обушний, громадський діяч, представник «Єдиного волонтерського центру України» зазначив:

Навіщо Нам Бути Разом? Або що таке безпечний мир для українців?-Безпечний мир – це відсутність зовнішніх та внутрішніх загроз, наявність достатньої кількості людей, готових виконати свій обов'язок, стати на захист своєї країни. У суспільства має бути незнищенний моральний дух.

Олеся Яхно, волонтер, аргументувала свою відповідь також:

-Почну з глобальних речей: той, хто говорить про мир, не завжди має на увазі безпечний мир. Має здійснюватися формула «ні миру, ні війни». Ми повинні мати змогу відповісти на запитання: «Як відновити територіальну цілісність?». Люди мають сформувати певний консенсус у суспільстві навіть серед політичного класу.

Світлана Здор, представниця Чернігівського підрозділу ГО «Об’єднання добровольців» висловила думку, над якою, за його словами, дуже замислився Андрій Куликов:

-Безпечний мир – це коли ми перестанемо задумуватися над питаннями, які сьогодні обговорювали.

Наприкінці марафону всі учасники мали змогу поговорити з експертами та політологами. Їхні питання торкалися теми про безпечний мир, стосувалися особистих життєвих ситуацій.

Поділитися своїми думками щодо цієї теми можемо і ми, варто лише заглянути на сторінку в мережі Фейсбук www.facebook.com/chomumyrazom/

- Долучайтеся! – закликав небайдужих громадян Андрій Куликов.

Таран Олена, Гоман Наталія

Навіщо Нам Бути Разом? Або що таке безпечний мир для українців?
Навіщо Нам Бути Разом? Або що таке безпечний мир для українців?