Головне меню

Зауваги та пропозиції щодо врегулювання інтересів учасників освітнього процесу надсилати за адресою: philology.chernihiv@ukr.net

Хто мовчить – знає удвічі більше, ніж балакучий. Індіанська мудрість

Запрошуємо на навчання!

Кастинг

Наші друзі

Міністерство освти і науки України

Скринька довіри

Обговорення освітньо-професійних програм

25-03-2021, 15:59

Обговорення освітньо-професійної програми Середня освіта (Українська мова і література ) 2021

Шановні студенти, випускники, роботодавці, науково-педагогічні працівники та усі охочі!
Запрошуємо вас узяти участь в обговоренні освітньо-професійної програми Середня освіта (Українська мова і література) 2021, перший рівень вищої освіти.
 
Будемо щиро вдячні за висловлені зауваження та пропозиції!
 
контакти: деканат - philology.chernihiv@ukr.net,
голова науково-методичної ради -marinaolkhovyk@gmail.com
гарант ОПП - kafedra.ukr.movu@gmail.com

28.04 Обговорення освітньо-професійної програми Середня освіта (Мова і література (англійська))
Шановні студенти, випускники, роботодавці, науково-педагогічні працівники та усі охочі!
Запрошуємо вас узяти участь в обговоренні освітньо-професійної програми Середня освіта (Мова і література (англійська)) 2021, перший рівень вищої освіти.


Будемо щиро вдячні за висловлені зауваження та пропозиції!

контакти: деканат - philology.chernihiv@ukr.net,
голова науково-методичної ради -marinaolkhovyk@gmail.com
гарант ОПП - oksanamatsnieva@gmail.com


Коли я виросту і стану людиною

25-04-2021, 07:59

   Пропонована читачу збірка складається з двох віршиків та оповідання, героєм яких є миле і дуже розумне кошеня. Професор Марина Столяр намагається побачити світ людей його очима. Звідси деяка упередженість у ставленні до собак, яких авторка, насправді, дуже любить J. Віршик про Заплутайка є прикладом використання сміхових мовних практик, що мають назву спунери́зм (англ. spoonerism).
   Збірка розрахована на дітей середнього та старшого шкільного віку, які люблять котів і мають схильність до мовних експериментів та філософування.

 

Коли я виросту і стану людиною

ФІЛОЛОГІЧНИЙ: ПЕРЕМОГИ НА НАУКОВІЙ НИВІ ПРОДОВЖУЮТЬСЯ

20-04-2021, 13:04

   Щиро вітаємо Марію Май та Маргариту Щукіну,студенток філологічного факультету Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка,з визначним науковим досягненням!!!

   Марія Май, магістр спеціальності «Мова і література (англійська)» і студентка магістратури спеціальності «Культурологія», та Маргарита Щукіна, студентка 4 курсу бакалаврату спеціальності «Мова і література (англійська)», стали переможницями у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт зі спеціалізації 035.04 «Германські мови (англійська, німецька)», виборовшивідповідно дипломи ІІ та ІІІ ступеню.

   Базовим закладом вищої освіти з проведення конкурсу виступив Донецький національний університет імені Василя Стуса. Конкурс відбувався у два етапи: 1етап – рецензування 63 робіт (лютий – березень 2021 року); 2 етап – захист 20 робіт на підсумковій науково-практичній конференції (14–15 квітня 2021 року).

   Захист робіт Марією Май («Репрезентація концепту ТІМЕ у сучасній англійській мові (на матеріалі лексикографічних джерел)») і Маргаритою Щукіною («Тематична диференціація одиниць на позначення поняття cancerу сучасній англійській мові») відбувся в напруженому лінгвістичному змаганні з найкращими студентами України і був достойно оцінений комісією.

   Студентки, безсумнівно, продемонстрували не тільки значний інтелектуальний і мовознавчий потенціал, нескінченну волю до перемоги, але й довели своє право бути серед перших.

   Вітаємо шановного наукового керівника студенток,професора кафедри германської філології, д. філол.н., Олексія Борисова з перемогою молодих учених!

   Філологічний факультет пишається студентками, які гідно представили наш університет на всеукраїнському лінгвістичному змаганні!

 

 

ФІЛОЛОГІЧНИЙ: ПЕРЕМОГИ НА НАУКОВІЙ НИВІ ПРОДОВЖУЮТЬСЯ


ФІЛОЛОГІЧНИЙ: НАУКОВІ ПЕРЕМОГИ

18-04-2021, 20:13


Аліна Кашук, студентка 4-го курсу філологічного факультету, стала переможницею Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт, отримавши диплом І ступеня. Науковий керівник – Ольга Лілік, доктор педагогічних наук, доцент кафедри української мови та літератури.

   16 квітня 2021 року відбулося нагородження переможців Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт із галузей знань і спеціальностей у 2020/2021 навчальному році з української мови, літератури (з методикою їх викладання), який відбувся на базі Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова. ЇЇ робота «Відтворення гендерних стереотипів у романі «Позичений чоловік» Є. Гуцала в умовах радянської дійсності» отримала найвищу оцінку журі на етапі подвійного «сліпого» рецензування (97,5 балів зі 100) і була гідно представлена студенткою під час другого туру, який відбувався у форматі наукової дискусії.

   Високий рівень поданих на конкурс робіт відмітили у своїх промовах голови галузевих конкурсних комісій доктор філологічних наук, професор, завідувач відділу граматики та наукової термінології Інституту української мови НАН України Катерина Городенська, доктор філологічних наук, професор, академік НАН України, заступник директора з наукової роботиІнституту літератури імені Т.Г. Шевченка НАН України, завідувач відділу давньої української літератури Микола Сулима, доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри української мови Київського університету імені Бориса Грінченка Станіслав Караман. Високий рівень підготовки Аліни Кашук, її уміння вести дискусію, презентувати результати наукового дослідження визнали також конкурсанти та їхні наукові керівники, що були присутні під час захисту робіт.

   Пишаємося нашою студенткою, вітаємо її та наукового керівника з перемогою, бажаємо подальших злетів у науковій і навчальній діяльності!
ФІЛОЛОГІЧНИЙ: НАУКОВІ ПЕРЕМОГИФІЛОЛОГІЧНИЙ: НАУКОВІ ПЕРЕМОГИФІЛОЛОГІЧНИЙ: НАУКОВІ ПЕРЕМОГИ

 

 


Педагогічна практика

12-04-2021, 12:46

   Сучасна епідеміологічна ситуація в області та загалом в країні змусила всіх підлаштовуватися до реалій та опановувати особливий режим освітнього процесу – дистанційне навчання.

   Незважаючи на складні обставини, філологічний факультет Національний університет "Чернігівський колегіум" ім. Т.Г. Шевченка попіклувався, аби за будь яких умов студенти 3 курсу спеціальностей 014.01 Середня освіта (Українська мова і література) та 014.02 Середня освіта (Мова і література (англійська)) змогли продуктивно здійснити виробничу педагогічну практику під керівництвом Олени Тютюнник, яка тривала з 22 березня по 10 квітня 2021року у школах міста та області.
   У відведений для педагогічної практики час, студенти працювали з учнями в режимі online за допомогою платформ та додатків Zoom Meeting, Google Meet, Viber, Jamboard та тощо.
   Наші студенти змогли побачити як пристосувалися заклади загальної середньо освіти до нових реалій навчання, багато корисного змогли взяти для своєї "педагогічної скарбнички”. 
   За період роботи з учнями на виховних заходах та на уроках, студенти мали можливість удосконалити свої професійні навички та вміння, адже жодна теорія не замінить реальних ситуацій роботи з класом, навіть у віртуальному світі.


Педагогічна практикаПедагогічна практикаПедагогічна практика

«Полілог культур: освітній і культурологічний аспекти»

2-04-2021, 11:02

         Протягом двох днів тривала робота Всеукраїнської науково-практичної конференції «Полілог культур: освітній і культурологічний аспекти». 
У роботі конференції взяли участь 122 науковці з різних закладів вищої освіти України та закордону. Серед них – студенти, аспіранти, кандидати наук, доценти, старші викладачі Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка, Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя, Брестського державного університету імені О. С. Пушкіна, Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, Міжнародного гуманітарного університету (м. Одеса), Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського». 

«Полілог культур: освітній і культурологічний аспекти»


Навчання в дистанційному режимі

15-03-2021, 13:31

   Шановні студенти денного і заочного відділення філологічного факультету! З 15 березня навчання відбуватиметься в дистанційному режимі. Розклади занять, платформи викладачів, коди класів, контактна інформація по кафедрах факультету і старастах груп є на нашому сайті (вкладка "навчання" - вкладка "дистанційне 2020-2021). Деканат працює в звичному режимі з 10 до 13 години. Старостат онлайн у звичний час - понеділок 14.20. Натхнення і успіх нам усім!!!

Захід присвячений Шевченківським дням

11-03-2021, 11:32

   10.03.2021 група У-13 мала змогу цікаво та з користю провести час на заході, присвяченому Шевченківським дням. Разом із викладачками Лілік Ольгою та Сазоновою Оленою студенти опановували також основи інфомедійної грамотності, працювали із картинами Олександра  Грехова (автора проєкту Національного музею імені Тараса Шевченка "Квантовий стрибок") і розмірковували над тим, що об'єднує таких різних персоналій, в образі яких представлений Тарас Шевченко. Також, скориставшись QR-кодом, відшукали та згадали про надзвичайні пам'ятники письменнику: найвищі, найбільші, найдавніші. Оцінили останній пам'ятник Тарасу Григоровичу, поставлений у Флоренції 9 березня 2021 року. Виконали вправу "Спростування фейкових посилань, у яких є мова ворожнечі". Результат роботи -  нові знання та усвідомлення, наскільки важливо дотримуватися точності, інформативності та достовірності  під час опрацювання медіатекстів ( Є. Кліщенко).

"І возвеличимо на диво і розум наш, і наш язик…"

11-03-2021, 11:11

   Весна продовжується, а наші люди все надихають свіжими звершеннями. В час, коли живеш від дистанційного до дистанційного, приємно усвідомлювати, що студенти не «забивають» на творчість та власний потенціал, а впевнено ламають рамки безвиході нашого сьогодення. Так не втрачає свого запалу наша чорноброва студентка четвертого курсу Шевченко Вікторія Вікторівна, яка стала переможцем обласного етапу XI Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка!

   Впевнений, що кожен з Вас вже встиг подумати, що гріх було не виграти конкурс з таким прізвищем, однак не будемо забігати на перед та ігнорувати шлях дівчини до цієї перемоги, послухаймо, що нам скаже сама Вікторія про підготовку та участь у конкурсі:

1. Хто був ініціатором твоєї участі в конкурсі?
Жила Світлана Олексіївна та Хомич Тетяна Леонідівна запропонували мені взяти участь у мовно-літературному конкурсі ім. Т. Г. Шевченка. Я з радістю погодилась, бо це чудовий досвід для будь-якого філолога-початківця.
2.Як ви готувалися?
Насправді, підготуватися неможливо. Ти ніколи не знаєш, які завдання будуть запропоновані. Треба постійно бути в «читацькому тонусі». Я повторила біографію Шевченка та критичні статті про його творчість.
3. Що сподобалось/не сподобалось у завданнях?
Сподобалось те, що завдання було сформульовано чітко та однозначно. Також позитивний момент – час. Його було вдосталь, аж 4 години.
4. Чи складно було?
Спочатку завдання здалось мені дуже складним, але коли я почала писати, усе відійшло на другий план. Завдання дозволило відчути себе Шевченком у сьогоденній Україні, порозмірковувати про сучасних письменників та їхню творчість. Я так надихнулась, що навіть написала маленький віршик, як частину потоку свідомості Шевченка:
Я ходив, струшуючи з себе пил доріг.
Я ходив, струшуючи рабство і покору.
Я ходив, хоч почувався скрученим у ріг.
Я літав, не відчуваючи ніяку змору...
5. Які емоції були під час конкурсу?
Я була дуже схвильована, адже будь-який конкурс – це неабияка відповідальність. Але потім я приборкала хвилювання, і у мене все вийшло.
6. Чи думала, що можеш виграти? Які емоції були коли дізналась про перемогу?
Скажімо так, я зовсім не думала про це. Для мене головною була не перемога, а участь. Я просто працювала в міру своїх сил та можливостей. А коли я дізналась про перемогу, першою емоцією, звісно, був шок. А коли я вже зрозуміла, що посіла перше місце на обласному етапі, то сповнилась рішучості та почала готуватись до фінального, Всеукраїнського етапу конкурсу.

   Ви самі все почули. Дякуємо Вікторії за її достойне представлення нашого факультету на обласному рівні, далі тільки більше!

   Важливо не боятися нових випробувань, працювати над собою і тоді успіх не зможе Вас оминути. Надихайтеся та надихайте!
"І возвеличимо на диво і розум наш, і наш язик…"
"І возвеличимо на диво і розум наш, і наш язик…"

Автори: Олександр Білогура та Оксана Чорномаз