Нова спеціалізація!

20-04-2018, 17:37

Нова спеціалізація!

Учитель і учень. Як залишатися на одній хвилі?

6-04-2018, 21:47

Учитель і учень. Як залишатися на одній хвилі?Сьогодні відбувається стрімкий розвиток суспільства завдяки технічному прогресу. Змінюються вимоги й до вчителя, і до учня. Перш за все, виникає гостра необхідність у педагогах, які володіють високою професійною компетентністю та крокують у ногу із сучасністю. Молоде покоління вчителівпрацюватиме взовсім інших умовах, і має поєднувати традиційні навички з новими.

Диспут "Учитель XXI століття” відбувся в Чернігівському ліцеї №15, який організували доцент кафедри української мови та літератури філологічного факультету Валентина Красавіна та вчитель української мови та літератури ліцею Ніна Лісена. У заході брали участь студенти 4-го курсу та учні 11-го класу. Присутні мали змогу висловити думки щодо того, яким же сьогодні має бути вчитель. Чи має право належати до субкультури? Розмовляти сленгом? Одягатися й виглядати так, як йому зручно? Чи все-таки повинен дотримуватися дрес-коду та стандартних правил поведінки?

Поговорили про сучасні технології: використання планшетів, електронних підручників, аудіокниг, інтерактивних дощок. Студенти в один голос заявляли, що сучасний учитель має використовувати технічні засоби навчання на уроках. Але учні не були такі одностайні.

Виникло запитання: наскільки ефективним є формат аудіокниг? Одні казали: краще прочитати друковану книгу, отримати задоволення від безпосереднього контакту. Інші зауважували: слухання книг - це зручно, адже навіть у дорозі можна долучатися до літератури.

Не всі діти погодилися з думкою, що планшет зручніший за книгу. Одинадцятикласниця Поліна констатувала: «Мені краще користуватися друкованими підручниками, готова тягати їх повен наплічник. Вони зручніші у використанні: легше та швидше можна знайти за змістом ту чи іншу сторінку, вправу. Із книги людина засвоює на 25% більше матеріалу, аніж із планшету. Електронні засоби не тільки не зручні, а й негативно впливають на зір».

Учитель повинен бути не лише педагогом, а й психологом, розуміти внутрішній світ дитини. На цьому зробила акцент студентка Яна Полулях: "Будь-який учитель має бути добрим психологом, щоб підібрати "ключик” до кожної дитини”.

Майбутній абітурієнт Микита погодився з цим твердженням: "Сучасний учитель повинен уміти знаходити спільну мову з дітьми й викладати предмет цікаво, використовувати ІКТ, не боятися робити помилки. У нас є вчителі, які помиляються, як і ми, але реагують на наші зауваження з посмішкою та дякують за те, що були уважні та виправили їх».

Учитель і учень. Як залишатися на одній хвилі?У суспільстві постійно виникає запитання про імідж учителя. Це не пройшло повз і під час обговорення.

Одинадцятикласник Данило розвіяв усі стереотипи: «Учитель повинен розмовляти з учнями сленгом, обговорювати події, які відбуваються в суспільстві, бути сучасним, креативним. Це сприятиме кращому взаєморозумінню».

Студентка Наталя впевнена, що вчитель може носити рвані джинси, мати дреди чи різнокольорове волосся, пірсинги, татуювання, але не виходити за межі пристойності. Учні цілком спокійно, навіть прихильно до цього поставилися. Це зближує. У школі хочуть бачити молодих та творчих. Головне –моральні якості, духовні цінності та розумові здібності вчителя. Данило підтвердив: «Мені все одно, як він буде виглядати. Головне, щоб знав свій предмет і був хорошою людиною, а також залишався з учнями на одній хвилі».

 

Студенти поцікавилася думкою учнів щодо запровадження 12-річної освіти. Більшість - «за», але за умови, що цей рік буде зорієнтований на підготовку до ЗНО чи профільне навчання.

Із цього заходу кожен виніс щось для себе. Хтось із випускників, можливо, обере стезю вчителя, а майбутні педагоги почули думку школярів про те, якими вони мають бути.

Отже, учитель XXΙ століття повинен бути активним, ініціативним,нестандартним, творчим,толерантним, висококомпетентним, сучасним, обов'язково володіти новими технологіями, тобто повинен йти в ногу з часом.

 

«Я просто з дитинства любив займатися спортом…»

5-04-2018, 05:06

«Я просто з дитинства любив займатися спортом…»

Як воно – відчувати відповідальність перед всією країною? Як це – займатися улюбленою справою і, незважаючи ні на що, усе ж досягти успіху? Про це студентам Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г.Шевченка розповів Суярко Дмитро, український лижник, біатлоніст, учасник Паралімпійських ігор у Пхьончхані 2018 року, студент ІV курсу факультету фізичного виховання. А ще він охоче ділився враженнями про корейську кухню, та й про «кухню» проведення Паралімпійських ігор загалом.

Зустріч відбулась за ініціативи ГО "Вектор Плюс" 3 квітня 2018 року читальній залі наукової бібліотеки в рамках засідання студії "Здоров'я та краса" кафедри фізичного виховання та хореографії. Керівник студії: Козерук Юлія запросила на зустріч декана факультету фізичного виховання – д.п.н., професора Гаркушу С.В., студентів філологічного та природничо-математичного факультету, хіміко-біологічного відділення. Основна її теза: «Здоровий дух в здоровому тілі». Або, іншими словами: як через силу духу зробити сильним і здоровим тіло, особливо для тих студентів у кого в даний момент є його розлади, беручі до уваги досвід і приклади людей з інвалідністю.

В ролі журналіста заходу виступав студент ІV курсу філологічного факультету – Юрченко Вадим. Як «з’їсти собаку» у спорті, але не «опектися» і не з’їсти її насправді – про все це він поділився з нами в інтерв’ю.

Нижче приведене інтерв’ю зі спортсменом. 

«Я просто з дитинства любив займатися спортом…»

Відбувся семінар «Deutschtage Mobil-2018»

20-03-2018, 10:12

Відбувся семінар «Deutschtage Mobil-2018»

19 березня 2018 року на базі філологічного факультету Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка відбувся міжнародний семінар «Deutschtage Mobil-2018» за підтримки Німецької служби академічних обмінів DAAD в Україні.

Цього разу організацію DAAD-Україна представляли три лектори: Карстен Грунвальдт (Сумський національний аграрний університет), Аня Ланге (Київський політехнічний інститут) та Дані Клапер (Київський національний університет імені Тараса Шевченка).

В рамках семінару успішно проведено міжнародний тест OnSeT на підтвердження мовного рівня, тестового центру TestDaF.

Відбувся семінар «Deutschtage Mobil-2018»Далі учасники долучилися до роботи семінарів за темами з лінгвістики та країнознавства, а також ознайомилися з особливостями написання заявок і форм для отримання грантів та участі у програмах академічних обмінів DAAD.

Усі учасники семінарів отримали пам’ятні подарунки від лекторів.

На завершення програми на гостей чекало неформальне спілкування у дружній атмосфері.

Висловлюємо усім подяку за участь у нашому заході!
До нових зустрічей!
Відбувся семінар «Deutschtage Mobil-2018»

Deutschmobiltage DAAD

17-03-2018, 17:31

Deutschmobiltage DAAD

Deutschmobiltage DAAD

16-03-2018, 14:58

Шановні учасники міжнародного семінару "Deutschmobiltage", який відбудеться 19 березня 2018 року на базі Національного університету "Чернігівський колегіум" за підтримки німецької служби академічних обмінів DAAD"!
Ми надзвичайно вдячні за вашу зацікавленість у нашому заході. Близько 70 осіб виявили бажання скласти OnSeT Test тестового центру TestDaF з німецької або англійської мови. Цей тест дає можливість не лише перевірити власні сили, а й отримати сертифікат підтвердження мовного рівня, який ви можете використати для участі у програмах академічних обмінів.
На сайті тесту https://www.onset.de/ ви можете попередньо зареєструватися та створити особистий кабінет. 
Прохання до осіб, які вже складали тест, згадати власний логін та пароль входу до системи.  
Програма заходу
Deutschmobiltage DAAD

ІІ Міжнародний науково-практичний семінар «Діалог культур: Україна – Німеччина»

7-03-2018, 19:38

ІІ Міжнародний науково-практичний семінар «Діалог культур: Україна – Німеччина»

Міжнародна співпраця є гарною традицією філологічного факультету.

Всіх, хто цікавиться німецькою мовою та культурою запрошуємо долучитися до роботи ІІ Міжнародного науково-практичного семінару «Діалог культур: Україна – Німеччина», який відбудеться 19 березня 2018 року на базі Національного університету «Чернігівський колегіум» за підтримки Німецької служби академічних обмінів DAAD в Україні.

Німецька служба академічних обмінів (DAAD) є посередницькою організацією зовнішньої культурної політики, освітньої та наукової політики, а також розвитку співпраці в галузі вищої школи.

Учасники семінару, окрім участі у ряді майстер-класів від німецьких колег, матимуть можливість безкоштовно скласти сертифікаційний тест OnDaF на підтвердження рівня володіння іноземною мовою (англійська або німецька), рівні «А1-С1».

Учасники міжнародного семінару отримають Сертифікат.

Наприкінці зустрічі учасників чекає неформальне спілкування.

Для реєстрації необхідно заповнити заявку https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSff1e2-Vau6aVr4tjNnTG4l8eKXAMfHI_9S4BlEUGiSJnUbkw/viewform?usp=sf_link та надіслати до 13 березня 2018 року, 13.00 за київським часом.

Поспішайте, кількість учасників обмежена.

За подробицями та деталями програми слідкуйте на сайті філологічного факультету.

Навіщо Нам Бути Разом? Або що таке безпечний мир для українців?

23-02-2018, 17:36

Навіщо Нам Бути Разом? Або що таке безпечний мир для українців?Захід під таким гаслом відбувся у стінах культурно-ділового центру «Світогляд» 30 січня. Презентував його медіа-експерт, відомий журналіст, редактор, радіо та телеведучий Андрій Куликов. Учасниками марафону були переселенці, волонтери, громадські активісти, політологи, учасники АТО та інші небайдужі жителі Чернігова. Студенти філологічного факультету НУ «ЧК» ім.Т.Г.Шевченка також долучилися до заходу.

Марафон проходив за підтримки Посольства Швейцарії в Україні та за участі Українського незалежного центру політичних досліджень і Платформ соціально-гуманітарних ініціатив та інновацій «Єдиний координаційний центр».

Під час заходу було порушено такі питання: Що таке безпечний мир для українців?, Яку роль у його відбудові можуть відіграти громадські ініціативи?, Як адаптувати учасників АТО до мирного життя?

Навіщо Нам Бути Разом? Або що таке безпечний мир для українців?Відповідаючи на запитання «Що таке безпечний мир для України?», думки політологів та експертів розійшлися, їхні погляди на ситуацію в країні були різними, дехто говорив, що під поняттям безпечний мир варто розуміти безпеку в загальному сенсі значення, дехто наголошував на тому, що потрібно усвідомити причини розбрату, не боятися висловлювати свої думки.

Володимир Лопацький, виконавчий директор центру «Софія» відповів на це запитання так:

-Що таке чітка політика? Чіткої політики ми не знаємо. Соціальна згуртованість і її індикатори – це довіра між владою, здатність здійснювати спільні територіальні питання, пов'язані з громадською безпекою. Проблема культури мене завжди вражала. Задумайтеся, скільки у вашому місті знаходиться пам'яток культури доби Київської Русі. Чому в Києві немає мікроавтобусів, які могли б доставляти людей до вашого міста на екскурсії? А це вже питання культури, нашого з вами саморозвитку.

Геннадій Обушний, громадський діяч, представник «Єдиного волонтерського центру України» зазначив:

Навіщо Нам Бути Разом? Або що таке безпечний мир для українців?-Безпечний мир – це відсутність зовнішніх та внутрішніх загроз, наявність достатньої кількості людей, готових виконати свій обов'язок, стати на захист своєї країни. У суспільства має бути незнищенний моральний дух.

Олеся Яхно, волонтер, аргументувала свою відповідь також:

-Почну з глобальних речей: той, хто говорить про мир, не завжди має на увазі безпечний мир. Має здійснюватися формула «ні миру, ні війни». Ми повинні мати змогу відповісти на запитання: «Як відновити територіальну цілісність?». Люди мають сформувати певний консенсус у суспільстві навіть серед політичного класу.

Світлана Здор, представниця Чернігівського підрозділу ГО «Об’єднання добровольців» висловила думку, над якою, за його словами, дуже замислився Андрій Куликов:

-Безпечний мир – це коли ми перестанемо задумуватися над питаннями, які сьогодні обговорювали.

Наприкінці марафону всі учасники мали змогу поговорити з експертами та політологами. Їхні питання торкалися теми про безпечний мир, стосувалися особистих життєвих ситуацій.

Поділитися своїми думками щодо цієї теми можемо і ми, варто лише заглянути на сторінку в мережі Фейсбук www.facebook.com/chomumyrazom/

- Долучайтеся! – закликав небайдужих громадян Андрій Куликов.

Таран Олена, Гоман Наталія

Навіщо Нам Бути Разом? Або що таке безпечний мир для українців?
Навіщо Нам Бути Разом? Або що таке безпечний мир для українців?

 

МАГІСТР КУЛЬТУРОЛОГІЇ – НОВІ ПЕРСПЕКТИВИ

19-01-2018, 20:27

МАГІСТР КУЛЬТУРОЛОГІЇ – НОВІ ПЕРСПЕКТИВИУвага! На базі філологічного факультету Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка оголошується набір до магістратури за новою спеціальністю «Культурологія» (з фаховим вивченням англійської мови). Випускники матимуть змогу працювати в державних органах управління у сфері культури та закладах культури. Також для майбутніх фахівців відкриються перспективи працевлаштування у сфері науково-викладацької діяльності, соціокультурного та туристичного дозвілля. Сьогоднішні магістранти в майбутньому зможуть стати провідними аналітиками українського та світового арт-бізнесу.
ВАЖЛИВО! Вступ відбуватиметься за результатами ЗНО з англійської мови та фахового екзамену з культурології. 
Пам’ятайте – реєстрація на ЗНО з англійської мови проходить з 06.02 по 19.03.2018 року на загальних умовах. А з 16 лютого 2018 року на базі університету працюватимуть курси підготовки до ЗНО з англійської мови.
Детальну інформацію про спеціальність можна отримати на сайті НУЧК: http://chnpu.edu.ua
або
за адресою: місто Чернігів, вул. Гетьмана Полуботка, 53, Національний університет «Чернігівський колегіум» імені Т.Г.Шевченка, каб. 405, 400; 
Телефони  для довідок:
– (063) 832 28 11
– (068) 989 31 22
– (063) 841 79 98
Не зупиняйтеся на бакалавраті, адже культурологія – це вікно у світ, тим паче з гарною англійською! 

З Новим роком!

1-01-2018, 12:05

З Новим роком!Шановні викладачі та студенти! Від щирого серця вітаємо вас з Новим роком! Ми всі сподіваємося на щось краще в майбутньому. Щиро бажаємо вам успішного втілення всіх планів, нових творчих успіхів, багато гарних днів у новому році, добра і милосердя навколо вас!
Нехай дружня родина філологічного факультету тільки примножується, здійснюються нові проекти, а робота буде плідною та цікавою!
Хай щастить усім нам!