МАГІСТР КУЛЬТУРОЛОГІЇ – НОВІ ПЕРСПЕКТИВИ

19-01-2018, 20:27

МАГІСТР КУЛЬТУРОЛОГІЇ – НОВІ ПЕРСПЕКТИВИУвага! На базі філологічного факультету Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка оголошується набір до магістратури за новою спеціальністю «Культурологія» (з фаховим вивченням англійської мови). Випускники матимуть змогу працювати в державних органах управління у сфері культури та закладах культури. Також для майбутніх фахівців відкриються перспективи працевлаштування у сфері науково-викладацької діяльності, соціокультурного та туристичного дозвілля. Сьогоднішні магістранти в майбутньому зможуть стати провідними аналітиками українського та світового арт-бізнесу.
ВАЖЛИВО! Вступ відбуватиметься за результатами ЗНО з англійської мови та фахового екзамену з культурології. 
Пам’ятайте – реєстрація на ЗНО з англійської мови проходить з 06.02 по 19.03.2018 року на загальних умовах. А з 16 лютого 2018 року на базі університету працюватимуть курси підготовки до ЗНО з англійської мови.
Детальну інформацію про спеціальність можна отримати на сайті НУЧК: http://chnpu.edu.ua
або
за адресою: місто Чернігів, вул. Гетьмана Полуботка, 53, Національний університет «Чернігівський колегіум» імені Т.Г.Шевченка, каб. 405, 400; 
Телефони  для довідок:
– (063) 832 28 11
– (068) 989 31 22
– (063) 841 79 98
Не зупиняйтеся на бакалавраті, адже культурологія – це вікно у світ, тим паче з гарною англійською! 

З Новим роком!

1-01-2018, 12:05

З Новим роком!Шановні викладачі та студенти! Від щирого серця вітаємо вас з Новим роком! Ми всі сподіваємося на щось краще в майбутньому. Щиро бажаємо вам успішного втілення всіх планів, нових творчих успіхів, багато гарних днів у новому році, добра і милосердя навколо вас!
Нехай дружня родина філологічного факультету тільки примножується, здійснюються нові проекти, а робота буде плідною та цікавою!
Хай щастить усім нам!

А що ти знаєш про НАТО та ЄС?

19-12-2017, 10:59

А що ти знаєш про НАТО та ЄС?

В області триває реалізація Концепції вдосконалення інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції України на 2017 рік.

Окрім поширення тематичних матеріалів, 13 грудня проведено тренінг для підвищення компетенцій журналістів у частині підготовки матеріалів з питань взаємодії України з НАТО та європейськими інституціями. Дізнатися більше про це виявили бажання й студенти 4 курсу філологічного факультету Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г.Шевченка.

Як показав моніторинг місцевих ЗМІ, матеріалів стосовно НАТО небагато. У більшості — це релізи органів влади всеукраїнського рівня, які інколи доповнюються коментарями місцевих експертів. Основний акцент у більшості публікацій — військова співпраця.

Представники Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської ОДА поінформували про результати опитування громадян України та,  зокрема  Чернігівщини щодо НАТО.

Так, від 2014 року в українському суспільстві превалює орієнтація на вступ до  Північноатлантичного альянсу. Адже на переконання  більшості — це найкращий спосіб гарантувати національну безпеку.

Порівняно з 2012 роком частка тих, хто вважає цей шлях кращим за інші опції безпеки, зросла більш ніж втричі: у 2012 році вступ до НАТО як джерела безпеки обирали 13%, а в червні 2017 року — уже 47% (дані Фонду «Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва).

Цікаво, що опитування засвідчило низький рівень обізнаності населення щодо структури та діяльності Організації Північноатлантичного договору: 12% — добре інформовані, 55% — дещо знають, але, на їхню думку, недостатньо, а 22% — не знають практично нічого. До слова, така тенденція зберігається майже в усіх регіонах країни.

У 2016-2017 роках більш детально ситуацію на Чернігівщині вивчала громадська організація «Чернігівський обласний осередок Всеукраїнської громадської організації «Ліга соціальних працівників України». Дослідження фінансували з обласного бюджету в рамках Програми сприяння розвитку громадянського суспільства «Чернігівська громада» на 2016-2020 роки (на конкурсних засадах).

Результати опитування презентував Олександр Крук, завідувач кафедри філософії і суспільних наук Чернігівського національного технологічного університету, кандидат історичних наук, доцент.

Про те, що варто знати журналісту та й читачу, звертаючись до теми європейської та євроатлантичної інтеграції України, розповів Анатолій Марциновський, журналіст Інтернет-видання «Європейська правда»:

—  Часто всеукраїнські видання та навіть прес-служби установ плутаються з визначеннями (Рада ЄС, Європейська рада тощо). Були випадки, коли мова йде про ЄС, членом якого Україна поки не є, а на зображенні  —  Рада Європи, там ми перебуваємо. Для початку варто все ж розібратися, хто та за що відповідає, приміром, у Європейському Союзі.

Щодо НАТО, то журналісти почасти беруть те, що на поверхні, — військова співпраця. Однак діяльністьОрганізації Північноатлантичного договору — це і науково-технічні розробки, проекти у сфері екології тощо.

До слова, яскравим прикладом іншої грані НАТО є ініціативи спільно з ЧНТУ.

Варто знати

Європейська рада. Найвищий політичний орган Європейського союзу, який складається з глав держав і урядів всіх країн, які входять до співдружності. Головне завдання органу полягає в тому, що при розгляді того чи іншого питання (наприклад, українського безвізу) присутність політиків найвищого рівня надає ухваленим рішенням максимальну значимість і легітимність. Якщо проводити аналогію, то позитивне рішення Євроради можна порівнювати з підписом президента під законом, що остаточно надає йому силу.

Європарламент. Один з головних законодавчих органів Союзу, члени якого безпосередньо обираються громадянами країн-членів ЄС. Вибори до ЄП відбуваються кожні п'ять років. Основна роль – затвердження бюджету Євросоюзу (2017-го він становить майже 158 млрд євро, тобто вшестеро більший за український). Цікава ситуація склалася в питанні законодавчих ініціатив – Європарламент не може подавати закони сам собі на розгляд, як це можуть робити народні депутати України. Це виняткове право віддано Єврокомісії, стежить за якою... Європарламент. Він схвалює призначення членів, а також має право її розпустити, хоча за весь час свого існування так і не скористався цією можливістю.

Рада ЄС. Раду Європейського союзу ще називають Радою міністрів або латинським словом Консиліум. Це щось середнє між традиційним Кабінетом міністрів і парламентом – якийсь симбіоз між виконавчою і законодавчою владою. Складається з 28 осіб – по одному від кожної країни-члена, а також ще один єврокомісар, у якого, однак, немає права голосу. Незважаючи на те, що Рада ЄС повторно голосує практично за всі документи, які пройшли Європарламент, є функції, які належать виключно їй. У неї більше, наприклад, контролю над питаннями зовнішньої політики і макроекономічної координації. З цих питань Рада ЄС може приймати рішення самостійно, не чекаючи вердикту ЄП. Зазначимо, що над підготовкою її рішень працюють близько 250 експертних груп. 

Європейська комісія. Центральний орган виконавчої влади, який стежить за виконанням рішень Європарламенту і Ради Європейського союзу. Крім того, вона володіє винятковим правом законодавчої ініціативи – виняткове право вносити законопроекти до Європарламенту. Варто зазначити, що переважно її діяльність стосується економіки. 

Європейський суд.Найвища судова інстанція ЄС, рішення якої оскаржити не можна. До його складу входять 28 суддів: по одному від кожної держави – члена співдружності. У роботі їм допомагають вісім генеральних адвокатів. У Євросуду дві основні функції: перевіряти на відповідність основним законам всі документи, які приймає ЄП і Рада ЄС та працювати з запитами національних судів, виносячи остаточний вердикт у тих чи інших питаннях. Фактично це єдиний судовий орган в структурі ЄС. Винятком є Європейський суд з прав людини, однак його юрисдикція поширюється не тільки на країни-члени.

Працює в ЄС і чимало допоміжних інституцій: економічний і соціальні комітети, комітет регіонів та інші консультативні, управлінські та регуляторні комітети; Європейський інвестиційний банк, Європейський центральний банк. Окремо варто означити Кабінет уповноваженого з прав людини Європейського союзу (інституція європейського омбудсмена).

 

 

Департамент інформаційної діяльності
та комунікації з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

 
 


Вітаємо переможців!

14-12-2017, 09:47

Викладачі кафедри германської філології провели конкурс літературного перекладу КАДР для учнів шкіл та гімназій. Серед учасників конкурсу було визначено сім переможців у різних номінаціях.

 

Переможці конкурсу літературного перекладу КАДР:

-Подковко Юлія Романівна (СЗСШ №1 м. Чернігова, 10-А клас)

-Моргун Дарина Дмитрівна (Бахмацька гімназія, 10-Б клас)

-Гребенчук Альона Ігорівна (Бахмацька гімназія, 10-Б клас)

-Волкова Ірина Сергіївна (СЗСШ №1 м. Чернігова, 10-Б клас)

-Лихопол Єва Романівна (СЗСШ №1 м. Чернігова, 10-Б клас)

-Ларіна Катерина Сергіївна (Навчально-реабілітаційний центр для дітей з поганим зором, 7 клас)

-Демешко Ярослав Валентинович (СЗСШ №1 м. Чернігова, 10-А клас)

 

Вітаємо переможців, бажаємо натхнення і успіхів у літературному перекладі!

Співи, танці, небилиці – гарні були вечорниці!

13-12-2017, 00:19

Співи, танці, небилиці – гарні були вечорниці!Однією із перших зимових дат, яка розпочинає низку свят новорічно-різдвяного циклу є 13 грудня - день Святого Андрія Первозданного. У переддень свята молодь збирається на веселих вечорницях, влаштовуючи забави, веселощі, ворожіння.

Із цього приводу 12 грудня на філологічному факультеті НУЧК імені Т.Г. Шевченка відбулися Андріївські вечорниці. Гості свята, серед яких були викладачі та студенти філфаку та учні ЗОШ №12, №2 м. Чернігова, мали змогу доторкнутися до минувшини, поринути в атмосферу загадковості вечора на Андрія, відчути красу давніх обрядів та особисто взяти участь у традиційних ворожіннях. Учасники ворожили на горошинах, книжках, чоботах, грали у фанти. Особливо всім сподобалася забава із калитою – обрядовим коржем, що готується саме на свято Андрія.

Усі присутні могли насолодитися цікавою програмою, веселими піснями, запальними танцями та щедрою гостиною, організованими студентами філологічного факультету під керівництвом кандидата філологічних наук, доцента кафедри української мови і літератури Олени Сазонової.

На Андріївських вечорницях студенти ще раз довели, що український народ багатий на цікаві обряди та традиції, які прийдешні покоління мають шанувати.
Народні пісні, щирий сміх і невимушена атмосфера залишили незабутні враження і теплі спогади.

Співи, танці, небилиці – гарні були вечорниці!
Співи, танці, небилиці – гарні були вечорниці!
Співи, танці, небилиці – гарні були вечорниці!


 

 

Діалог культур: Україна – Німеччина

8-12-2017, 13:48

Діалог культур: Україна – НімеччинаНімеччина та Україна відзначають у 2017 році 25 років встановлення дипломатичних відносин. В рамках проведення українсько-німецького року мов для зміцнення та розбудови взаєморозуміння та дружби, а також співпраці між двома країнами у культурно-освітній сфері кафедрою іноземних мов філологічного факультету Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка спільно з Німецькою службою академічних обмінів 7 грудня 2017 року проведено перший міжнародний науково-практичний семінар «Діалог культур: Україна – Німеччина».

Німецька служба академічних обмінів (DAAD) є посередницькою організацією зовнішньої культурної політики, освітньої та наукової політики, а також розвитку співпраці в галузі вищої школи.

Діалог культур: Україна – НімеччинаМіжнародний науково-практичний семінар «Діалог культур: Україна – Німеччина» був присвячений країнознавчим проблемам та питанням методики викладання німецької мови. Учасники семінару отримали нові методичні ідеї для проведення сучасного діяльнісно орієнтованого заняття з німецької мови, обговорили суспільні та політичні проблеми двох країн у сьогоденні.

Презентаторами семінару були Лектори DAAD в Україні Анна Ланге, (Національний технічний університет України "КПІ”) та Карстен Грунвальдт, (Сумський національний аграрний університет). До роботи семінару долучилися не лише студенти та викладачі нашого університету, а й викладачі інших закладів вищої освіти міста Чернігова.

Відтепер проведення міжнародного семінару стане традиційним. Наступну зустріч заплановано на березень 2018 року. Окрім семінару, учасники матимуть можливість скласти On-SET Test тестового центру TestDaF.

 

Діалог культур: Україна – Німеччина
Діалог культур: Україна – Німеччина

Вітаємо переможців!

8-12-2017, 12:37

Вітаємо переможців обласного етапу VIII Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді ім. Т. Шевченка та XVIII Міжнародного конкурсу з української мови ім. П. Яцика:

Альону Пуштарик — зі здобутим I місцем у конкурсі ім. П. Яцика (керівник — к.ф.н., доцент Хомич Т.Л.),

Ірину Остапенко — з II місцем у конкурсі ім. П. Яцика (керівник – к.ф.н., доцент Красавіна В.В.),

Вадима Юрченка — з II місцем у конкурсі ім. Т. Шевченка (керівник — проф. Жила С.О.).

Бажаємо успіху на всеукраїнських змаганнях.

Відбувся обласний етап мовно-літературного конкурсу ім. Шевченка та конкурсу з укр. мови ім. П. Яцика

8-12-2017, 12:35

6 грудня в Національному університеті «Чернігівський колегіум» відбулися обласні етапи VIII міжнародного мовно-літературного конкурсу ім. Т. Шевченка та XVIII конкурсу з української мови ім. П. Яцика.

Урочисте відкриття провів проректор університету з навчального-виховної роботи Анатолій Тимошенко. Щоб налаштувати студентів на позитивний лад, підняти настрій та вгамувати нервування, було організовано цілу культурно-розважальну програму з піснями, грою на акордеоні, квестом «запитання-відповідь» та навіть грою з повітряними кулями.

Учасниками були 32 студенти вишів IIІ-IV рівнів акредитації Чернігівської області.

Хоча обидва конкурси мовні, та серед учасників були не тільки філологи, а й географи, правознавці, психологи, історики, технологи, математики, студенти фізичного виховання та інших спеціальностей. Саме тому завдання були різної складності — окремо для філологів, окремо для нефілологічного профілю.

Тож бажаємо успіху учасникам та їхнім керівникам.

Міжнародний науково-практичний семінар “Діалог культур: Україна - Німеччина”

30-11-2017, 22:01

Міжнародний науково-практичний семінар  “Діалог культур: Україна - Німеччина”Німеччина та Україна відзначають у 2017 році 25 років встановлення дипломатичних відносин. В рамах проведення Українсько-німецького року мов для зміцнення та розбудови взаєморозумінні та дружби, а також співпраці між двома країнами у культурно-освітній сфері філологічний факультет Національного університету «Чернігівський колегіум» спільно з Німецькою службою академічних обмінів запрошує долучитися до міжнародного науково-практичного семінару «Діалог культур: Україна – Німеччина».

Німецька служба академічних обмінів (DAAD) є посередницькою організацією зовнішньої культурної політики, освітньої та наукової політики, а також розвитку співпраці в галузі вищої школи.

Міжнародний науково-практичний семінар  “Діалог культур: Україна - Німеччина”Міжнародний науково-практичний семінар «Діалог культур: Україна – Німеччина» присвячений країнознавчим проблемам та питанням методики викладання німецької мови. Учасники семінару отримають нові методичні ідеї для проведення сучасного діяльнісно орієнтованого заняття з німецької мови, обговорять суспільні та політичні проблеми двох країн у сьогоденні.

Презентатори – лектори DAAD в Україні:

Анна Ланге, Національний технічний університет України "КПІ”, Лінгвістичний факультет

Карстен Грунвальдт, Сумський національний аграрний університет.

Учасники міжнародного семінару отримають Сертифікат.

Організаційний внесок – 20 грн.

Для реєстраціїнеобхідно відправити заявку, в якій вказати Прізвище, ім’я, по-батькові, посаду, місце роботи та контактний номерна електронну адресу yutsevych.iryna@gmail.com з темою повідомлення «Семінар» до 3.12.2017 року.
Програма семінару - за посиланням Mzhnarodniy-semnar-Dalog-kultur_nfo.doc [98.5 Kb] (cкачувань: 7)

Конкурси для старшокласників від філологічного факультету

28-11-2017, 10:14

В рамках проведення конкурсу "КАДР" філологічний факультет пропонує учням старших класів взяти участь у наступних конкурсах:
Конкурс на кращий твір англійською мовою KONKURS-NA-NAYKRASchIY-TVR-ANGLYSKOYu-MOVOYu-1.doc [35 Kb] (cкачувань: 8)
Конкурс учнівських творів-проектів kadr-Word.doc [31 Kb] (cкачувань: 1)
Конкурс творчих  робіт з німецької мови Dokument-Microsoft-Word.doc [26.5 Kb] (cкачувань: 3)
Конкурс з предметів естетичного циклу -Kadr-2017-flosofi-ta-kulturologi.-doc.doc [37 Kb] (cкачувань: 3)