Унікальна спеціальність на філологічному

3-04-2019, 19:40

«Вища освіта не для всіх: ЗА чи ПРОТИ»

15-04-2019, 22:15

   11 квітня на філологічному факультеті відбулися соціально-політичні дебати «Реформа вищої освіти в Україні» за підтримки гранту Erasmus+, проекту Жана Моне «Європейські антитоталітарні практики», які стали підсумком першого семестру гранту, що розпочався у вересні 2018 року. Модератором та ідейним натхненником цього заходу став професор факультету Олексій Борисов.

   Дискусія розгорнулась між студентами старших курсів бакалаврату і І курсу магістратури філологічного і психолого-педагогічного факультетів. Команди «Інша освіта» та «Нові обличчя» обговорювали, яким має бути сучасне навчання, полемізували чи вища освіта призначена для всіх та які зміни можуть допомогти покращити освітній процес. Це був новий і незвичайний формат, в якому студенти могли проявити свої таланти, творчі здібності, вміння швидко реагувати і знаходити цікаві та логічні аргументи, пробували сподобатися аудиторії та показували дійсно віртуозні полемічні здібності.

   Голова журі, Марина Столяр, оголосила переможців у декількох номінаціях: «Найкраще запитання», в якому перемогу виборола Ірина Мориляк, «Красномовність» - Ірина Поліщук, «Переконливість» - Тетяна Логвин. За кількістю балів протягом дебатів, перемогу отримав досвід, тобто команда «Нові обличчя». 

   «Вища освіта не для всіх: ЗА чи ПРОТИ»   «Вища освіта не для всіх: ЗА чи ПРОТИ»   «Вища освіта не для всіх: ЗА чи ПРОТИ»Підготувала Ольга Клименко

Свято, що об'єднує

15-04-2019, 22:11

   11 квітня в рамках тижня філологічного факультету відбулося незабутнє, креативне дійство "Філфак-мій дім ", яке зібрало школярів, студентів та викладачів у стінах НУЧК імені Т.Г.Шевченка.
   Свято було не тільки веселим та неординарним, а й сповненим спогадів про традиції та святкування на філологічному факультеті минулих років.
   Підготовка до дійства тривала три місяці й об'єднала студентів другого, третього та четвертого курсу у плідній співпраці на чолі з доцентом кафедри української мови та літератури Оленою Сазоновою.
   Свято не залишило нікого байдужим, адже на глядачів чекала насичена програма і номери на будь-який смак: танці, жартівливі сценки, пісні, майстер-клас з українських народних танців, демонстрації різноманітних видів кіс та флешмоб.
   Гості були активно залучені у процес святкування, вони залюбки брали участь в іграх та майстер- класах, які підготували студенти.
   Родзинкою свята стала нова традиція записувати події факультету, побажання, пропозиції у книгу.
   Ми сподіваємося, що ця традиція закріпиться міцно на нашому факультеті, а книга буде поповнюватися новими записами.
Свято, що об'єднуєСвято, що об'єднуєСвято, що об'єднуєСвято, що об'єднуєСвято, що об'єднуєСвято, що об'єднує

Полілог культур: освітній і культурологічний аспекти

10-04-2019, 20:51


   9 квітня на філологічному факультеті в Національному університеті «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція молодих науковців та студентів «Полілог культур: освітній і культурологічний аспекти», де брали участь не лише молоді науковці України, а й Білорусії (студенти Брестського національного університету імені О.С.Пушкіна).

   З вітальним словом до студентів звернулися проректор з науково-педагогічної роботи Володимир Дятлов, декан філологічного факультету Тетяна Стеченко, завідувач кафедри педагогіки та методики викладання іноземних мов Світлана Бобир, завідувач кафедри германської філології Олексій Борисов та студентка IV курсу, президент Студентського наукового товариства філологічного факультету Катерина Гнип.

   Конференція була поділена на шість секцій, кожна з яких мала певну галузь досліджень та керівника. Зокрема, найбільш масовою серед студентів і молодих науковців стала секція «Актуальні питання методики навчання іноземних мов», де було тридцять доповідей.

   У незвичному режимі працювала секція «Актуальні проблеми українського мовознавства й літературознавства та методики їх викладання», яка була проведена у затишній атмосфері з чаєм та солодощами, де найактуальнішими дослідженнями обрали «Дотримання мовленнєвих норм в дитячих телепередачах (на прикладі серії мультфільмів «Мудрі уроки тітоньки сови»)» Замятіної Оксани, студентки ІІІ курсу філологічного факультету НУЧК імені Т.Г.Шевченка та «Ігрові форми роботи на уроках української мови під час вивчення різних розділів» Корж Марини, студентки IV курсу, філологічного факультету НУЧК імені Т.Г.Шевченка.

   Варто зазначити, що велика кількість досліджень студентів та молодих науковців пов’язана саме із сучасністю та дослідженням масової культури. Так наприклад, у секції «Філософсько-культурологічний та лінгво-естетичний аспекти полілогу культур» студентка ІІ курсу філологічного факультету НУЧК імені Т.Г. Шевченка Пустовойт Даша досліджувала «Тоталітарну ідентичність у світі сучасного кіно (на прикладі аналізу фільму Гері Росса «Голодні ігри»)», у секції «Комунікативно-функціональний, лінгвокогнітивний та етнолінгвістичний аспекти англомовного дискурсу. Літературознавчі розвідки: актуальні проблеми літературознавства» Снигирьова Ірина, студентка ІІ курсу Брестського національного університету імені О.С.Пушкіна обрала тему «Особенности хронотопа произведений Терри Пратчетта (на примере серии книг о Плоском мире)», а студентка IV курсу філологічного факультету НУЧК імені Т.Г.Шевченка Подорван Ірина презентувала своє дослідження «Впровадження факультативу «Сучасне українське фентезі» в навчальний процес» у секції «Актуальні проблеми українського мовознавства й літературознавства та методити їх викладання».

   Кожна секція обирала найбільш актуальні доповіді та найкращі презентації досліджень, а також учасники отримали сертифікати, котрі засвідчують участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції молодих науковців та студентів «Полілог культур: освітній і культурологічний аспекти».

Полілог культур: освітній і культурологічний аспектиПолілог культур: освітній і культурологічний аспектиПолілог культур: освітній і культурологічний аспектиПолілог культур: освітній і культурологічний аспектиПолілог культур: освітній і культурологічний аспектиПолілог культур: освітній і культурологічний аспектиПідготували Юлія Клименко, Анастасія Примоченко

Скарб нації

9-04-2019, 21:47

   8 квітня в Національному університеті «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка розпочався тиждень філологічного факультету. Вже традиційно, сім років поспіль, ми починаємо яскравим і самобутнім дійством – святом вишиванки, яке обов’язково супроводжується флешмобом «Одягни вишиванку!». Цього річ до свята усіх бажаючих запросила 13 група під керівництвом доцента кафедри української мови і літератури Тетяна Хомич.
   Флешмоб «Одягни вишиванку» став родзинкою цього дня, оскільки їхнє розмаїття вражало. Студенти презентували неймовірну кількість орнаментів на своєму одязі з усіх регіонів України, зокрема, багато було родинних раритетів, які стали символічним увиразненням усієї Чернігово-Сіверщини.

 

   Програма свята вишиванки була досить насиченою: студенти показали дотепну сценку «Сон Юрчика», у якій розкрили секрет, як з «модника» зробити справжнього козака, а учні Чернігівського музичного колледжу ім. Л. Ревуцького виступили зі сценкою «Як одягалися наші пращури». Першокурсники і вже випускники разом заспівали «Вишиванку» та «Тримай удар», за що отримали захоплені оплески глядачів. Захід не оминула своєю увагою і письменниця Ганна Арсенич-Баран, яка розповіла студентам про національне вбрання – вишиванку, з якою пов’язана вся багатовікова історія українського народу, його творчі пошуки та перемоги.

Скарб націїСкарб націїСкарб націїСкарб націїСкарб нації

Скарб нації

                                                                                                                                          Ксенія Новосєльцева
 Фото Аліни Кашук

 

 

Філфак знає, як святкувати

3-04-2019, 21:54

   Унікальний, творчий, різноманітний, особливий, рідний… Саме такі слова найвлучніше характеризують один із найкращих факультетів Галактики – філологічний.

   Період з 8 по 13 квітня на філологічному факультеті НУЧК імені Т.Г. Шевченка обіцяє бути насиченим та цікавим як для викладачів, так і для студентів, оскільки це ТИЖДЕНЬ ФАКУЛЬТЕТУ! У рамках святкування відбудеться чимало заходів підготовка до яких розпочалася ще задовго до самого святкування.

   Розпочинатиме тиждень факультету свято вишиванки, яке відбудеться о 13:00 у понеділок (ауд. 418). Адже вишиванка – це не тільки символ української душі, а це завжди красиво, святково і по-сучасному!

   Вівторок чекає на учасників студентської науково-практичної конференції «Полілог культур: освітній та культурологічний аспекти». А вже о 13:00 на знавців німецької мови та всіх бажаючих чекатиме безліч цікавих конкурсів та заходів. Дійство розпочнеться з вікторини «Хто краще знає Німеччину». Далі естафету перейме захід «Filmmakers», де студенти зможуть проявити своє креативне мислення і відчути себе у ролі режисерів. Невдовзі, о 14:20, обговорюватимемо гумор в німецькій культурі за переглядом комедійних відео.

   У середу о 13:00 запрошуємо всіх бажаючих на майстер-клас «Основи китайської каліграфії» (ауд. 405), де всі присутні матимуть змогу ознайомитися з мовною картиною світу китайців та спробувати себе у написанні ієрогліфів. Паралельно відбуватиметься відкрите засідання педагогічного клубу «Педагогічні посиденьки» (ауд. 418), де разом із учнями загальноосвітніх навчальних закладів студенти демонструватимуть свої знання та вміння в ігровій формі.

   Четвер на філологічному факультеті розпочнеться о 9:40 з перегляду та обговорення фільму «Exam», а вже о 14:40 відбудеться круглий стіл «Моя педагогічна майстерність», де будуть присутні не тільки студенти, а й випускники - молоді вчителі (ауд. 415). Наприкінці дня на студентів та гостей чекає незабутнє, креативне святкове дійство «Філфак – мій дім», яке розпочнеться о 16:20 (ауд. 418).

   У п’ятницю філфак продовжить насолоджуватися фільмами та театралізованими шоу, адже о 13 годині заплановано перегляд відеопередачі «London – Historic and Dynamic», а о 14:20 театр EX LIBRIS презентує драматичну мініатюру «Куля, яка була трохи пірамідою», на яку запрошені учні загальноосвітніх навчальних закладів (ауд. 418).

   А вишнею на торті стане суботній ранок, адже о 11:20 студенти філологічного факультету обговорюватимуть тему «Поети-шістдесятники в літературі ХХ століття» (ауд. 107), а о 13:30 відбудеться вистава театру «АмаТеа» «31 июня» у Чернігівському обласному художньому музеї ім. Григорія Ґалаґана.

Дарина Грищенко, Анастасія Примоченко, Дар’я Сіліна 

 

 


 

 

Мистецтво – це завжди неповторність

2-04-2019, 10:15

   Справжнім святом для всіх студентів, викладачів та працівників НУЧК імені Т.Г.Шевченка є щорічний конкурс "Студент року". Протягом свята студенти виконують запальні танці та пісні, майстерно грають на різноманітних інструментах, презентують вишукані роботи з бісеру та вишивки, демонструють неймовірні фотографії.

   У змаганні за звання найталановитішого та найкреативнішого представника чернігівського студентства у номінації «Творча особистість» взяли участь і наші філологині: Якимчук Альона, студентка 42 групи, та Кирієнко Анастасія, студентка 12 групи, - змагалися в рубриці «Фотографія». Федоренко Карина, студентка 41 групи, презентувала свої роботи в рубриці «Рукоділля». Роботи студенток не залишили байдужим жодного: майстерність виконання та щирість зображуваного немов випромінювали позитив.
   Варто зазначити, що студенти філологічного факультету неодноразово перемагали в конкурсі «Студент року», тож ми вдячні учасникам за надану можливість побачити прекрасне та бажаємо їм творчих перемог!

Мистецтво – це завжди неповторністьМистецтво – це завжди неповторністьМистецтво – це завжди неповторність

Мистецтво – це завжди неповторність

 

Таланти філологічного факультету

30-03-2019, 20:46

   28 березня 2019 року в актовій залі Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г.Шевченка відбувся конкурс «Студент року» з номінації «Талант».

   Найкращі студенти демонстрували свої здібності в співі, танцях, читали поезії, грали на музичних інструментах. Таке дійство, певна річ, не обійшлося без студентів філологічного факультету. Потапова Анастасія, студентка 31 групи виконувала пісню «I don’t wane be you anymore» («Я не хочу бути із тобою»), Клімчук Марія, студентка 31 групи, співала «Намалюю», Півункова Кристина, студентка 12 групи, та Гергуль Ілля, студент 11 групи, виступали з композицією «Cold Coffee» («Холодна кава»), Зверховська Олександра, студентка 23 групи, презентувала пісню «Тече вода», а Компанієць Поліна, студентка 11 групи, зачитувала авторські вірші про кохання.

   У творчому протистоянні талантів, студенти філологічного факультету Потапова Анастасія, Півункова Кристина та Гергуль Ілля вибороли почесні ІІ місця.

Таланти філологічного факультетуТаланти філологічного факультетуТаланти філологічного факультету

 


Театр EX LIBRIS: життя поза сценою

22-03-2019, 09:12

   Національний університет «Чернігівський колегіум» імені Т. Г. Шевченка славиться студентським театром EX LIBRIS, керівником якого є кандидат філософських наук, доцент кафедри філософії та культурології Марина Каранда. Однак, не дивлячись на те, що більшість студентів, викладачів та працівників вищого навчального закладу відвідують вистави молодих акторів, мало хто знає історію створення та становлення колективу, його розвиток та плани. Тож, аби виправити ситуацію, ми взяли інтерв’ю в Марини Василівни, яка розповіла нам про EX LIBRIS поза сценою.

   «Чому ви обрали саме таку назву?»

   «У перекладі з латинської EX LIBRIS – означає «з книжок». Для студентів - це цілком логічна назва, щоб показати, що інтелектуальне дозвілля - читання може перерости в те, що ми проживаємо історії інших людей».

   «А що стало поштовхом для заснування театру?»

   «Це було п’ять років тому, коли вирувало на молодому філфаці море творчих ідей: вікторини, КВК, театральні вечори. У 2014 вийшло зібрати студентів із різних факультетів для однієї величезної вистави «Снігова Королева: коли діти виросли», сіквел до казки Андерсена. А вже після цієї вистави на 42 персонажі, третина студентів почала вимагати нових зустрічей… Так ми і вирішили експериментувати далі».

   «Як ви вважаєте, що у театрі приваблює молодь? Як відчуваєте, що саме потрібно глядачеві?»

   «Спочатку ми намагаємося, щоб цей матеріал був цікавим, у першу чергу, нам. У театру є багато завдань, одне з них – просвітницька культурна місія – розповідати в циклі вистав про життя великих. Упродовж цих років ми «оживили» Олександра Довженка, Бетховена і Паганіні, Лесю Українку. Потрібні глядачеві і гострі соціальні вистави, які провокують до запитань. Такими в нашому репертуарі є «Золота рибка» за твором Наталки Ворожбит та «Куля, яка була трохи пірамідою» мого авторства».

   «Розкажіть, будь ласка, як відбувається розподіл ролей?»

   «Складне питання, тому що, інколи, коли відбувається фаза пошуку матеріалу, я читаю п’єсу і міркую: чи є в мене такі психологічні типажі, які здатні втілити в життя ту або іншу роль. Інколи ж, я сама пишу п’єси, орієнтуючись на своїх акторів, знаючи їх потенціал та можливості. Інколи так трапляється, що людина починає працювати над роллю і це не дуже вдається, тому хтось інший бере на себе цей образ».

   «Скільки часу проходить між зародженням ідеї та її втіленням?»

   «Буває по-різному, тому що є вистави, які виконуються на одному диханні, буквально за місяць, наприклад драма-мініатюра для підлітків «Куля, яка була трохи пірамідою», а інколи, бувають такі роботи, які потребують довгого «виношування», для яких треба збирати певний історичним матеріал і узгоджувати його з текстом, так, наприклад, було з п’єсою «Шістдесят кавових зерен і одна струна», або ж біографічна вистава про Лесю Українку «А все таки я тебе…».

   «На ваших виставах завжди цікава сценографія та багато реквізиту, а хто саме допомагає з цим?»

   «Музичний режисер та сценограф нашого театру Анатолій Новак, старший лаборант кафедри філософії та культурології. Він разом з магістрантом Павлом Єременко виготовляє декорації. Частково, якщо реквізит стосується реконструкції історичного образу, ми беремо на прокат такі речі в антикварних точках, інколи використовуємо предмети музейного рівня. Більшість речей ми намагаємося стилізувати. За допомогою у виготовленні костюмів звертаюся до всіх студентів, але постійними костюмерами стали Оксана Плиско та Анастасія Неделюк з технологічного факультету».

   «Чи мріє хтось з акторів театру вийти на професійний рівень?»

   «Мрія – це прекрасно. Є в нас дуже яскрава актриса, Іра Жара. Окрім студентського театру вона займається у театральній студії при драмтеатрі. Мабуть, я не здивуюся, якщо вона обере Київський національний університет театру, кіно і телебачення імені Івана Карпенка-Карого, наприклад, і буде вступати на акторське відділення. Проте, мені здається, не менш цінним буде наполегливо працювати тут і зараз над якістю наших аматорських вистав. Так, випускниці Софія Аксюта, Вікторія Ліщук та старшокурсниця – історик, Катерина Кравченко, проводять тренінги з акторської майстерності для новобранців, Анатолій Новак контролює виконання завдань на розвиток сценмови. Театр стає своєрідним науковим і навчальним осередком одночасно, адже я проводжу позааудиторні заняття з історії та теорії театру зі своїми вихованцями».
   Наостанок додамо, що за пять років існування, студентський театр взяв участь у 3 фестивалях, виборов ІІІ місце у номінації «Краща вистава» на фестивалі Фортуна–фест 2017 року, «Кращі актор та актриса». Цілий рік виконував цікавий та корисний проект «Соціальний театр – мода на добре мистецтво» - гастролював близькими і далекими куточками нашої області та просував ідею інклюзивного виховання естетичними театральними засобами. Більше 100 юнаків і дівчат за ці роки, тут, у EX LIBRIS, знайшли нових друзів, радість творчості та інтелектуальне дозвілля.

   Дякуємо Марині Василівні за виховання акторів та глядачів через їх серця.
Театр EX LIBRIS: життя поза сценоюТеатр EX LIBRIS: життя поза сценоюТеатр EX LIBRIS: життя поза сценою

 

 

Примоченко Анастасія, Сіліна Дар’я

Фото Кашук АліниГастролі до Носівки

17-03-2019, 21:39

   Студентський театр EX LIBRIS під керівництвом доцента кафедри філософії та культурології філологічного факультету Марини Каранди відвідав з гастролями м. Носівка. Колектив відгукнувся на запрошення начальника відділу освіти, сім’ї, молоді та спорту Носівської міської ради Наталії Тонконог та методиста Ольги Мельник. Художній керівник дала керівникам театральних гуртків майстер-клас, який проходив на базі Носівської міської гімназії. Директор гімназії Любов Сліпченко, заслужений учитель України, знайшла можливим об’єднати зусилля свого закладу з Носівською ЗОШ І-ІІІ ступенів і запросити старшокласників на спільний прем’єрний перегляд вистави «Куля, яка була трохи пірамідою». Це авторська психологічна драма Марини Каранди про долю шести підлітків, які переживають у різних куточках земної кулі схожі ситуації і гідно долають життєві перешкоди.

   Як вчителі району та обох шкіл, так і школярі дуже тепло сприйняли творчий доробок студентів та їх керівника. Інтерактивна післямова у вигляді продовження психодрами показала, що зміст вистави є актуальним, здатен навести мости між творчою молоддю та стимулює замислитися про головне - честь, порядність, любов, сенс життя. Також молоді актори запросили старшокласників Носівки познайомитися з буклетами нашого ВИШу.

   Директор школи Світлана Дубовик, яка завідує шкільним зразковим історико-краєзнавчим музеєм, провела цікаву екскурсію для гостей із Чернігова. Несподівано під час екскурсії трапилася нагода віддячити за гостинність - звукорежисер студентського театру Анатолій Новак відремонтував музейний експонат – патефон.

 


Гастролі до НосівкиГастролі до НосівкиГастролі до НосівкиГастролі до НосівкиГастролі до НосівкиГастролі до НосівкиГастролі до Носівки
Гастролі до Носівки