Майбутній кандидат у майстри спорту вчиться на філфаці

21-11-2018, 15:35

Нещодавно у Національному університеті «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка проводилися змагання з шахів, у яких взяли участь студенти різних факультетів, сформувавши чотири команди.

Один з учасників від філологічного факультету Дмитро Чебоненко поділився з нами своїми враженнями та розповів про історію захоплення шахами.

Із чого почалося Ваше захоплення цим видом спорту?

 

Я почав грати в шахи років із шести, але це робилося для задоволення, лише потім зрозумів, що це моє покликання. Згодом я грав ледь не кожного дня, вдосконалюючи свою майстерність, дуже довго виконував усі розряди, тому зараз маю перший та йду на КМС (кандидат у майстри спорту – авт.).

 

Чи багато вже нагород у Вашому арсеналі?

 

Я перемагав у різних турнірах, посідав призові місця. Маю дипломи, грамоти, медалі, кубок міста зі швидких шахів. Також є нагорода від міського голови, 3-є місце у відкритому чемпіонаті з шахів серед юнаків і багато іншого.

 

Наскільки складним був шлях до цих здобутків?

 

Мені завжди траплялися сильні суперники, коли потрібно було набирати очки. Тобто мій шлях до розрядів був нелегким, тому для мене отримати перший було дуже важливо.

 

Кажуть, що у спорті товаришів не буває, а для Вас шахи – це лише суперництво?

 

У шахах є принципові суперники, але є й друзі. З одним хлопцем ми познайомилися під час гри і товаришуємо вже понад 10 років. Шахи допомагають навіть у спілкуванні з іноземцями. Цікава подія сталася зі мною в Польщі на Віслі, де стояли шахи і всі мали змогу грати. Я підійшов до дідуся і запропонував йому побути моїм суперником, тож, ми пограли і поспілкувалися. Так само грав і з англомовними шахістами. Тому шахи, окрім іншого, допомагають налагоджувати комунікацію.

Що найголовніше у цій грі, на Вашу думку?

 

Скажу з власного досвіду, у шахах потрібно «зубрити» теорію так само, як ПУПМ (Практика усного та писемного мовлення – авт.), щоб потім грати на автоматі або, як кажуть шахісти, «однією рукою». Дуже важливий початок. Якщо наробиш позиційних помилок, то гру можна вважати невдалою.

 

Чи плануєте надалі розвивати це своє захоплення?

 

Поки є можливість поєднувати навчання і шахи, я буду цим займатися. Серйозно граючи із семи років, я хочу довести, що я можу досягнути результатів, що я на щось спроможний.

Я впевнений у тому, що в шахи грають розумні люди, винахідливі, цікаві, такі, що вміють думати. Грубо кажучи, дурень не зможе це освоїти. У мене є мета – удосконалити теоретичні знання про шахи та забрати перемогу в деяких людей (Сміється). Це моя персональна ціль натепер. У мене є тренер, тому я планую займатися цим і надалі.

 

Ви стали учасником університетських шахових змагань, то чи маєте побажання щодо цього?

Хотілося б, щоб турніри проводилися не лише в нашому університеті, а і між іншими вишами, щоб була можливість представити наш НУЧК на всеукраїнських змаганнях. Це моя мрія, як і отримати звання КМС.

Зауважимо, що Дмитро в університетському змаганні посів друге місце в індивідуальному заліку.

 

Студентська й академічна спільнота філологічного факультету щиро вітає Дмитра зі здобуттям призового місця і бажає нових перемог!
автори- Дарина Грищенко, Дарина Дахно
Майбутній кандидат у майстри спорту вчиться на філфаціМайбутній кандидат у майстри спорту вчиться на філфаці