МАЛЮВАТИ МОЖЕ КОЖЕН, АБО СКРАЙБІНГ ДЛЯ ФІЛОЛОГІВ

20-11-2018, 14:31


Із давніх-давен малюнок слугував для передавання мови. Піктографічне, ідеографічне писання, китайські ієрогліфи… А чи можливо вивчити мову за допомогою малюнків зараз, в епоху літерно-звукового письма?

На філологічному факультеті НУЧК імені Т.Г. Шевченка у цьому не сумніваються. Кандидат педагогічних наук, доцент кафедри викладання іноземних мов Оксана Торубара стверджує, що лише за допомогою спроектованих малюнків можна досягти бажаного результату.

Викладачка має понад 15 років досвіду роботи зі студентами, є автором 20 статей і співпрацює з U.S. Peace Corps, British Council. Нещодавно вона взяла участь у TED (щорічна конференція, присвячена «ідеям, вартим поширення») із лекцією «Everybody Can Draw».

Оксана Анатоліївна вважає, що ілюстрації мають займати значне місце в підручниках. За допомогою малюнків можна розкрити повністю зміст твору (на прикладі «Любіть Україну» В.Сосюри). Уся лекція супроводжується ручним скрайбінгом (мова спікера ілюструється одразу ж; виходить ніби «ефект паралельного проходження», коли ми й чуємо і бачимо майже одне і те ж).

Тобто малюнок несе не лише розважальну функцію, а й навчальну. Хочете краще зрозуміти навчальний матеріал – хутчіш умикайте відео.

Приємного перегляду!

 

Замятіна Оксана і Дмитренко Катерина